Son dönemlerin saç uzatma tekniklerinden biri olan saç kaynak, saçlarınızın uçlarına veyahut saçlarınızın kök kısımlarına ek saç taktırarak yapılan bir işlemdir. Günümüzde kuaför salonlarında yaygın olan ve kuaför salonlarından talep edilen kaynak saçlar, bir nevi moda akımı içerisinde…

saç kaynak

saç kaynak

Kısa saçlı bayanlar, saçlarının uzaması konusunda şikayetçi olan bayanlar ve dahası… Sizlerde kaynak saç konusunda aklınıza takılan belli başlı sorularınızın cevaplarını bulduktan sonra böyle bir işlem uygulatmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutun.

kaynak saç önerileri

kaynak saç önerileri

Günümüzde farklı tekniklerle beraber kaynak saçlar yaptırabilir ve saçlarınız uzayana kadar, belli oranda kaynak saç kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın kısalığından şikayet etmez, uzun saçın keyfini çıkartırsınız.

Kaç Tür Kaynak Saç Vardır?

Mikro saç kaynak, mikro kapsül kaynak, keratin kaynak, mikro jel kaynak ve halka – boncuk kaynak olmak üzere 5 farklı teknikte kaynak saç türü vardır. Her birinin, birbirinden ayrılma nedeni ise takılma türleridir.

saç önerileri

saç önerileri

Saçlarınızın ince ya da kalın tel olması, boyalı ya da boyasız olması gibi etkenlerin her biri, kaynak saçın türünü değiştirir. Buna göre, saç uzmanınız ile kararlaştıracağınız kaynak saçınızı takmadan önce iyi karar vermeli ve hangi teknik ile yapılacağını en iyi şekilde bilmelisiniz.