Çevrenizde birçok kadının saçına kaynak yaptırdığını ve bu yöntemle istediği uzunlukta ve dolgunluktaki saçlara sahip olduğunu biliyorsunuzdur.

kaynak saç kopar mı

kaynak saç kopar mı

Ama bu kaynak işlemleri profesyonel ellerden çıktığında o kadar doğal ve kendi saçınız gibi görünüyor ki, karşınızdaki kişi bunu söylemese belki anlayamazsınız bile. Bu sebeple kaynak işlemleri için saçınızı emanet edeceğiniz kişiler çok önemlidir.

kaynak saç kopar mı

kaynak saç kopar mı

Kaynak Saç Kopar mı?

Kadınlar arasında bu denli rağbet gören ve her geçen gün daha fazla kadın tarafından tercih edilen kaynak saç işlemleri ile ilgili akıllara takılan bazı sorular yok değil. Örneğin bunlar arasında en sık dile getirilenlerden biri de kaynak saç kopar mı? Aslında mantık olarak bu sorunun cevabı alenen ortada ama olaya şu şekilde yaklaşmakta fayda var. Kendi saçınız kopmuyor mu? Elbette herhangi bir çekme ya da sıkışma durumunda tabii ki kopuyor.

kaynak saç kopar mı

kaynak saç kopar mı

Peki, dışarıdan ekstradan uygulanan ve saçınıza ilave edilen yeni saçlar neden kopmasın? Elbette ki kopma durumu söz konusudur. Ama bu demek değildir ki, durduk yere kaynak saçlarınız koparak düşecek. Saça uygulanan herhangi bir çekme ya da farklı bir şiddet içeren hareket karşısında kaynak saçın da kopması gayet doğaldır.