Kaynak saç yaptırmak isteyenlerin akıllarından birçok soru geçer. Hangi saç kaynak modelinden yaptıracağına, kime yaptıracağına, kullanım kolaylığının olup olmadığından kaynak saç rahat mı sorularına kadar birçok konu merak edilir. Her şeyden önce güvenilir kuaförlere yaptırmak gerektiği akıldan çıkarılmamalı.

saç kaynak

Konusunda uzman olmayan, yeterli eğitim almamış kuaförlerde yapılacak saç kaynağı asıl saçlara da zarar verebilir. Çünkü hem teknolojinin hem de işçiliğin iyi olması gerekir ki sonuçlar güzel olsun.

Kaynak Saç Kullanımında Gerçek Saç Kullanılmalı

Saçlara kaynak kullanım açısından da çok kolay bir uygulama olup çoğu saç kaynak yöntemin dışarıdan görünmez. Gerçek saçların kullanıldığı saç kaynaklar hafif ve rahat olur. Çünkü gerçek saç hem doğal görünür hem ağırlık yapmaz hem de bütün kuaförlük işlemleri yapılabilecek kadar rahattır.

saç kaynak modeli

Kaynak saç, yıkarken asıl saçlardan daha farklı bir uygulamaya gerek olmaz. Bakımları konusunda kaynak yaptırılan uzmandan tavsiyeler alınmalı. Özel bir bakımı bulunmayan kaynak saçlarda kullanım esnasında yıpratıcı ve karışmasına neden olacak hareketlerden uzak durmak yeterli olacaktır.