Kaynak Saçın Bakımı Nasıl Olmalı

Kaynak saç kullanımı biraz özen ve dikkat ister. Saçlarınıza kaynak yaptırdıktan sonra saçlarınıza gerekli bakımı yapar, dikkat etmeniz gereken hususlara dikkat ederseniz saç kaynak işlemi nedeniyle hiçbir sorun yaşamazsınız.

saç kaynak bakımı

saç kaynak bakımı

Kaynak yapılan saçın bakımı oldukça önemlidir. En az yapılış şekli kadar önemli olan kaynak saç bakımında kuaförünüzün uyarılarını dikkate almanız gerekir. Saça eklenen ekstra saçlar için özel bakım uygulanması gerekir.

Kaynak Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Kaynak saçta en büyük problem saçın dipten taranamamasıdır. Dipten taranamadığı için kaynak saçların tarama aşaması ekstra özen ister. Saçlar dipten bir santim uzaktan başlanarak taranmalıdır. Dipte bulunan ekleme noktaları dipten tarama yapıldığında zarar görebilir.

bakım yapmak

bakım yapmak

Kaynak çeşidi de kaynak bakımında etkili olur. Örneğin silikon kaynak uygulanan bir saça çok sıcak fön uygulanmaz. Silikon kaynak sıcak fön ile ayrılabilir.

saç bakım

saç bakım

Keratin ve halkalı kaynakta sıcak fönün herhangi bir zararı yoktur. Ancak tüm saçlara olduğu gibi sıcak fönün kaynak saçlara da zarar verebileceği unutulmamalıdır. Kaynak saçın mutlaka 15 günde bir profesyonel bir kuaför tarafından fönlenmesi gerekir. Böylece kendi saçlarımızın diplerdeki kaynak noktalarına dolaşması önlenebilir.