Ombre, saçın üst bölgesinin koyu, uç kısımlarının ise daha açık tonlarda renklendirilmesi işlemine verilen addır. Ombre saç son yıllarda sıklıkla tercih edilen popüler modellerler arasındadır. Bu şekilde saçlarını boyatmak isteyenlerin kuaförden yardım almaları gerekir. Bu sağlıklı bir sonuca ulaşılabilmesi için en güvenilir yoldur. Her saç modeline bu işlemin yapılıp yapılmadığı merak konusudur. Bu saç boyama yöntemini uygulamak isteyen bayanlar uzmanlardan konu hakkında detaylı bilgi alabilirler.

ombre yapımı

ombre yapımı

Ombre Yapım Aşamaları Nelerdir?

Saçlarını ombre saç şeklinde boyatmak isteyenlerin saçına öncelikle fön çekilir. Saçın düz hali görülmeden bu işlemin yapılıp yapılmayacağına karar vermek mümkün olmayabilir. Saçın düz hali nasılsa uygulanacak tonlar bu şekli baz alınarak netleştirilir. Sonrasında saçlara krepe yapılır ve ardından saç uçlarına balyaj yapılarak işlem tamamlanır.

omre

omre

Ancak saça uygulanacak balyajın ne miktarda olacağı ombrenin ne oranda istendiğine göre değişkenlik gösterir. Saçlara krepe yapılması neticesinde renklerin ton geçişleri belirginleşmiş olur. Krepelerin yoğun olarak kullanılması ombrelerin az görünmesine olanak tanır.