Saçlarına önem veren bayanlar, gündelik yaşantılarında her zaman saçları için gerekli bakımdan geri kalmazlar. Her gün için özenle saçlarına verdikleri değerle beraberinde bakımlarını yapan günümüzün kadınlarının en önemli durum ise, saçlarında modaya uygun bir takım görüntüleri fark ettirebilmeleridir.

Saç Kaynak

Saç Kaynak

Bir zamanlar modaya uyarak saçlarını kısacık kestiren bayanlar, şimdi ise saçlarının uzamasını beklerken aslında sabırsızlardır. Bu nedenle saçlara uygulanabilir olan birbirinden farklı tekniklerle saçların uzun olduğu dışarısı için gösterilebilir. Günümüzde saçlarınızın uzunluğu için uygulanabilecek olan tekniklerden biri de saç kaynaktır.

Kaynak saç modelleri, birbirinden farklı çeşitleride olduğu kadar istenilen şekilde yapılandırılır. İnsan sağlığına ya da saçlara herhangi bir şekilde zarar vermesi mümkün olmayan bu yöntem ile 3 – 6 aylık süre içerisinde saçlarınıza uzunluk katacak ve saçlarınızı daha güzel bir görünüme büründürebileceksiniz.

Saç Kaynak

Saç Kaynak

Saçlara Yapılan Kaynak Saç Çeşitleri

Birbirinden farklı çeşitli kaynak saçlar vardır. Saç kaynak çeşitleri ve özellikleri ile birlikte verilmek istenildiğinde sizlere 3 farklı örnek verilebilir. Örneğin, boncuk – halka kaynak saç modeli… Bu modelde saçların kaynak yapılırken kullanılan minik halkalar eşliğinde sıkılmasıyla, saçların birbirine tutulması sağlanır. Bu da saç kaynak modelinde gerçekten en önde gelen ve sıkça kullanılan bir modeldir.

Farklı bir model olarak, mikro kaynak saç bulunur. Genel olarak kısa saçlara sahip bayanların tercihi olan bu modelde ise kaynağın yapıldığı yerde işlenen uygulama, çok minik bir işlem olduğundan görüntüsü de yok denecek kadar küçüktür.

Ve son olarak keratin kaynak modeli vardır.  İnsanoğlunun yapısında da var olan keratin maddesi, tırnak ve saçlarda bulunur. Keratin ile beraber kaynak saç yapılırken saçlara zarar verilmeyecek biçimde uygulama gerçekleştirilir.