Keratin insan vücudunda bulunan bir madde olup birçok saç bakım maskesi ya da şampuan içinde yer alan bir maddedir. Saçlara sağlığı geri kazandırma ve yıpranmayı önleme amacı ile kullanılan bu madde ayrıca saç kaynak uygulamasında da yapıştırma seçeneği olarak kullanılır.

keratin saç kaynak

keratin saç kaynak

Son derece kullanışlı olan bu yöntem ayrıca ucuz fiyatlara sahip keratin saç kaynak yöntemi olarak da yaygın olarak uygulanıyor.

Keratin Saç Kaynak Uygulamasının Özellikleri

Doğal kullanımdan yana olan kişilerce daha sık kullanılan bu yöntem diğer tüm saç kaynak uygulamalarında olduğu gibi son derece kullanışlı ve doğal görünümlüdür. Keratin saç kaynak yöntemini yaptırdıktan sonra dilediğini gibi tüm kuaför işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz.

keratin saç kaynak modeli

keratin saç kaynak modeli

Keratin saç kaynak uygulaması kadın erkek herkesin kullanabileceği bir yöntem olup özellikle röfle işlemi ile saçlarının yıpranmasını istemeyen bayanların en çok tercih ettiği kaynak çeşididir.

keratin saç kaynak uygulaması

keratin saç kaynak uygulaması

Keratin saç kaynak çok ince saçlara sahip olanların dışında herkesin kullanımına uygun olup, ince saçlarda belirgin olma durumu sebebi ile önerilmez.