Saç kaynak eskiden beri postiş ve çıt çıt kaynaklarla süregelse de son yıllarda birçok açıdan çeşitlilik göstermeye başladı. Gerek doğallık gerekse pratikliği açısından birçok imkan sağlayan saç kaynak yöntemleri özellikle mikro kaynak, keratin kaynak, tress saç kaynak ve halka kaynak yöntemleriyle ön plana çıkıyor.

saç kaynak yöntemleri

Diğer yöntemlere nazaran her zaman daha kullanışlı olan saç kaynak yöntemleri birçok açıdan avantaj sağlıyor. Gerek tarz gerekse doğalık bağlamında saç kaynak yöntemleri her zaman daha üstün durumda. Ancak yapılırken kullanılan malzemelerden tutuna işçiliğe kadar dikkat gerektiren noktaları var.

Saç Kaynak Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Öncelikle saç kaynak yaptırmaya karar verdiyseniz ilk iş olarak yaptıracağınız saç kaynak merkezinin kalitesini ve deneyimini araştırmalısınız. Bu konuda eğer daha önce yaptırmış arkadaşınız varsa bu saç kaynak merkezi hakkında daha yakın bilgiler alabilirsiniz.

saç kaynak yöntemleri

Sonraki aşamalarda ise bu saç kaynak merkezinin deneyimli saç uzmanları önem taşır. Netice saçlarınızı emanet edeceğiniz kişilerin saçlarınıza iyi bakması ve sizi istediğiniz sonuçlara ulaştırması da saç uzmanının deneyimine bağlıdır. Ayrıca ortamın temizliğine, kullanılan havluların değiştirilip değiştirilmediğine ve kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat etmelisiniz.