Sağlıklı saçlara sahip olmak aslında hiç zor değil! Elbette saçta sağlıklı bir görünümün yolu düzenli ve doğru beslenmeden geçiyor. Ancak bazı hususlara dikkat ederek de daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Böylece saçlarınızın daha hızlı uzaması da mümkün olabilir. Çünkü saçta koparak dökülmelerin büyük nedeni, saçların yıpranmış ve kurumuş olmasıdır.

Sağlıklı Saçın Sırları

Sağlıklı Saçın Sırları

Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

Siz de sağlıklı saçın sırları konusunda bilgi sahibi olabilir ve sadece birkaç ay içerisinde ışıldayan, güçlü ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Öncelikle saçlarınız için en doğru şampuanı bulmakla işe başlayın. Şampuanınız saçınızı kurutmamalıdır.

Sağlıklı Saçlar İçin

Sağlıklı Saçlar İçin

 

Saç bakım kremi de kullanmalısınız. Saçlarınızı banyodayken, kremledikten hemen sonra taramalı ve ardından durulamalısınız. Saçınızı kremliyken taramanız yıpranma oranını azaltacaktır.Saçlarınızı makine ile kurutmayın. Kendi kendine kuruduğunda daha sağlıklı olacaktır.

Saçlarınız Sağlıklı Değil mi ?

Saçlarınız Sağlıklı Değil mi ?

 

Ayrıca saç maşası gibi ısı ile saçı şekillendiren ürünleri çok sık kullanıyor olmanız da saç tellerinizin incelmesine, kurumasına ve koparak dökülmesine neden olabilir. Bu tür ürünleri de olabildiğince seyrek kullanmaya özen gösterirseniz saçlarınız daha sağlıklı olacaktır.