Şu anda uygulanan saç kaynak çeşitleri arasında hangisinin daha iyi olduğunu söylemek aslında çok doğru bir şey değil. Çünkü bu tamamen saç kaynağı yaptıracak kişinin saç yapısına ve tercihlerine göre değişkenlik gösteriyor. Yani sizin saçınızın kalın ya da ince telli olmasına, saçınızın boyuna ya da gür olup olmamasına bağlı bir şey.

keratin saç kaynak

keratin saç kaynak

Eğer saçlarınızda doğal malzemelerden yapılmış ve sağlam bir şekilde duracak bir kaynak saç istiyorsanız, o zaman sizlere keratin saç kaynak uygulamasını tavsiye ederiz. Saç diplerinde nahoş bir görüntü oluşturmayan bu kaynaklar, saçlarınıza sağlam bir şekilde tutunan doğal keratin malzemeler sayesinde rahat bir kullanım sunar.

Keratin Saç Kaynak Nasıl Bir Uygulama?

Günümüzde çok sayıda kuaför tarafından sıklıkla tercih edilen keratin saç kaynak uygulaması, saçlarınızla benzer bir doğal içeriğe sahip olan keratin maddesi ile yapıştırılır.

keratin saç kaynak modeli

keratin saç kaynak modeli

Yani saç kaynaklarında yer alan keratin, sizin gerçek saçlarınıza ısıl işlem uygulanarak tutturulur. Gayet sağlam bir kullanım ve iyi bir görüntü sunan bu yöntem sayesinde, kaynak yapılmış olan yeni saçlarınızı tıpkı kendi saçınızmış gibi kullanabilirsiniz.