Ülkemizde kısa saç tipine sahip kadınların geneli saçlarında yaşadıkları memnuniyetsizlik nedeniyle saç kaynağı işlemi yaptırırlar. Güzellik salonlarında uygulanan saç kaynak tiplerinin bazıları keratin,  mikro ve boncuk kaynak saç tipleridir.

Günümüzde saç kaynak işlemi yaptırma düşüncesinde olan kadınların saç kaynak işlemi yaptırma konusunda tereddüt yaşadıkları soruların başında kaynak uygulamasının saçta belli olup olmadığıdır.

Kaynak Saç Uygulamasının Belirliliğine Etki Eden Nedenler?

Kaynak saç uygulaması içerisinde boncuk saç kaynak uygulaması halka şeklindeki boncuk yardımı ile yapılan saç kaynak türü olduğu için saçta belli olması söz konusudur, ancak diğer saç kaynak tiplerinde yapılan uygulama kesin olarak belli olmaz.

Saç kaynak uygulamasında başarılı sonuçların doğrulması, kaynak uygulaması yapacak işletmenin konusunda deneyimli olması ile mümkündür.Kaynak saç uygulamasının başarılı sonuçlar doğurması, saç kaynak işleminde kullanılan saç tiplerinin kaliteli olması ile gerçekleşir.

Ülke piyasasında birçok şekilde saç kaynak tipi bulunur, bu kadar yaygın saç kaynak modeli içerisinde en uygun malzemeyi bulmak oldukça önemlidir.  Kaynak saç uygulamasında kaynağın belli olmaması için saç diplerindeki basınca dikkat edilmelidir.