Türkiye’de pek yaygın olmamakla birlikte virgin saç söz konusu olduğunda elde edilen verilere göre, bu olgu “bakire saç” yani işlenmemiş saç anlamına gelip, yapılan saç kaynaklarda bu saçların kullanılması gündeme geliyor.

virgin saç modeli

virgin saç modeli

Özellikle güçlü saçlar isteyen hanımlar Brezilya kökenli bayanların ya da zenci bayanların saçlarına dikkat kesiliyor. Nedeni, daha dayanıklı, kırılma olasılığı normalden daha az olan ve daha kalın telli olması.

Virgin Saç Üzerine Bilinmeyenler

İşlenmemiş, hiçbir boyamaya, föne, maşaya ya da kimyasala maruz kalmamış orijinal insan saçı olarak gündeme gelen virgin saç, son dönemlerde Avrupa’da oldukça yaygınlaşmış ve yukarıda bahsedildi gibi Brezilya kökenli olan insanların saçlarından yola çıkılarak kaynak yapılıyor.

virgin saç modeli

virgin saç modeli

Hem daha kaliteli, hem daha kullanışlı ya da dayanıklılık söz konusu olunca diğer saç türlerini geride bırakan virgin saç, hemen hemen tüm bayanlar tarafından sıkça konuşulur hale geldi.Virgin saç nedir? Sorusuna verilen cevaplar doğrultusunda öğrenilen bilgilerden yola çıkarak, işlenmemiş ya da yıpranmamış saç olarak da litertürde yerini alan bu teknik, saç kaynak yapımına oldukça farklı bir boyut getireceğe benziyor.