Hanımlar bazen görüntülerini değiştirmek isterler, buna da saçlarından başlarlar. Saçlarıyla uğraşmak kadınlara her zaman iyi gelir. Kuaföre gitmek bu yüzden onlar için bir dost ziyareti gibidir. Kısa saçlı olan hanımların uzun saçlı olmaya karar verdiklerinde de danışacağı ilk kişi kuaförleri olacak.

saç kaynak kullanım süreleri

saç kaynak kullanım süreleri

Saçınıza kaynak yaptırmak gündeme geldiğine göre bundan sonrasını kuaförünüzle belirlemek gene en iyi sonucu verecektir. Saçınızda uygulanacak kaynak yönteminin hangisi olacağı, seçtiğiniz yöntemin özellikleri, nasıl kullanmanız gerektiği gibi bütün ayrıntılar hakkında sizi bilgilendirecektir.

En Uzunu Mikro Jel Kaynak

Konuşacağınız konulardan biri saç kaynaklarının kullanım süreleri olacaktır. Uygulanabilen işlemlerden olan boncuk ya da halkalı kaynak 4 ile 5 ay arası kullanılabilir. Keratin kaynağı da ortalama olarak 6 ay süreyle kullanabilirsiniz. Aslında bütün saç kaynağı yöntemlerinin kullanma süresi yaklaşık altı aydır. Sadece mikro jel kaynağı için bir parantez açılabilir.

mikro jel kaynak

mikro jel kaynak

Saça kaynak yapma yöntemlerinin en gelişmişi olan görünmez kaynak çok küçük granül kapsüllerin ve yüksek ısının yardımıyla saçlarınıza ilave saçlar ekletmektir. Kullanma süresi dokuz aya kadar çıkabilir. Hangi yöntemi seçmiş olursanız olun, zamanı geldiğinde yani saçlarınız uzayınca eklenen bu saçların sökülmesi gerekir. Bunu sakın kendiniz yapmaya kalkmayın. Kuaförünüz gene yanınızda olacaktır. Bu arada özellikle boncuk kaynak sonrası sökülen saçları yeterli süre sonunda yeniden kullanabilirsiniz.