Toplum hayatında bazı kadınlar genetik nedenler başta olmak üzere farklı nedenlerden dolayı saçlarında uzama fazla görülmez.

saç kaynak
Bu insanlar genelde kısa saça sahiptirler. Kısa saça sahip olan kadınlar bu durumdan geçmiş yıllarda son derece şikayetçi idi ancak gelişen teknoloji ile kısa saç’a sahip kadınlar uzun saç yapısına sahip olmak için saç kaynak işlemi yaptırırlar.  Kadınların saç kaynak yaptırma nedenleri dolgun ve parlak bir saç yapısına sahip olmaktır.

Saç Kaynak Tipleri Nelerdir

Saç kaynak işlemini önemli kılan iki husus vardır. Bunlardan birisi kaynak işlemi konusunda işletmenin deneyim sahibi olması olurken, ikincisi de saçın özelliğidir. Öyle ki bazı insanlar ince telli saç yapısına sahip olurken, bazıları da kalın telli saç yapısına sahiptirler. Her iki saç tipine uygun saç kaynak işlemi yapılır.

saç kaynak modeli

Güzellik salonlarında yapılan saç kaynak işlem türleri mikro kaynak, halka kaynak, keratin kaynak olmuştur. Bu kaynak uygulamalarını farklı yapan nedenler, uygulama tekniklerinin farklı olması ve saç tipine göre değişiklik göstermesidir. Saç kaynak uygulaması kadınların kendilerine yapabilecekleri en dikkat çekici uygulamadır.