Yüzyıllar öncesinden beri masallara bile konu olan Rapunzel gibi uzun saçlara sahip olmak birçok kişinin hayallerini süslediği aşikar. Uzun saçlara herhangi bir nedenden dolayı sahip olamayanların imdadına Saç uzatma sistemlerinin genel adı olan olan saç kaynak çözüm oluyor.

mikro saç kaynak

mikro saç kaynak

Saç kaynak kendi içinde de farklı sistemlerdedir, saç kaynak sistemleri yapıştırma, sıkıştırma, bağlama ve örgü sistemleri olarak kategorilere ayrılıyor. Yapıştırma yöntemlerinin içerisinde Mikro Saç Kaynak, Silikon Saç Kaynak, Keratin Saç Kaynağı, Mikro Bant Saç Kaynağı gibi farklı saç kaynak sistemleri vardır.

Mikro Saç Kaynak Yöntemi

Mikro Saç Kaynak sistemi, dünya saç kaynak alanındaki en son tekniklerden biridir. Bu saç kaynak tekniği, ince tutamlar halinde eklenen çok özel bir saç kaynak tekniğidir. Bu işlem, şeffaf kapsül granüllerinin ısı ile eritilerek saçların tutturulması esasına dayanır.

kaynak saç trendi

kaynak saç trendi

Saç kaynağında eklenen tutamların ince ve hafif olması saç kaynağının kullanımını son derece kullanışlı ve sağlıklı kılıyor. Eklenen saç tutamları diğer kaynak sistemlerinde eklenen tutamlara kıyasla 1/2, 1/3 oranında daha ince tutamlar halindedir. Bu sistem için, Avrupalı uzmanlar tarafından, yüksek kalitede materyaller sayesinde 9 ay’a kadar kullanım süresi sağlıyor. Mikro Saç Kaynak Tekniği, kendi saçlarının sağlığını ve güzelliğini önemseyenler için harika bir buluştur.