Saç kaynak birçok kadının son dönemlerde sıklıkla tercih etmiş olduğu bir uygulama. Uzun saç seven birçok bayan doğal uzatma yöntemlerinden vazgeçince direkt olarak kısa ve net çözüm olan saç kaynak uygulamalarına başvuruyor. Keratin kaynak, mikro kaynak, mikro kapsül kaynak ve halka boncuk kaynak gibi birçok kaynak çeşidinin olduğu saç kaynak teknikleri her birinde ayrı yöntemler ve şekillerde uygulanıyor.

kaynak

kaynak

Saç Kaynak Çeşitlerinden Bazıları

Saç kaynak yöntemlerinden olan mikro kapsül uygulamasında nano teknoloji uygulanırken keratin kaynakta özel kimyasal maddeler ve yapıştırıcılar uygulanıyor.

Dolayısı ile saç uzatma yöntemlerinden bir tanesi olan saç kaynak uygulamaları ve çeşitleri içindeki en yaygın olanı halka kaynak.  Çünkü halka kaynak hem takılması hem çıkarılması en kolay olan tekniklerden birdir. Ayrıca halka kaynak kimyasal hiçbir madde uygulanmadığı için korkusuzca kadınların tercih ettiği yöntemlerdendir.

kaynaklar

kaynaklar

Son dönemler mikro kaynak ünlüler tarafından da kullanılan bir kaynak çeşididir. En modern ve en rahat kullanım çeşitlerinden biri olan mikro kaynak asla dışarıdan belli olmaz. Bu da sık tercih edilmesinin sebeplerinden biridir.