Saç kaynak uygulamalarının popülaritesinin artması ile beraber bu uygulama ile ilgili de farklı birçok soru sorulmaya başladı. Bu sorular arasında en sık sorulan ise kaynak sonrasında saç tellerine herhangi bir zarar gelip gelmeyeceğidir. Saç kaynak uygulamaları konusunda uzman olan ve deneyim sahibi olan kişiler tarafından kaliteli malzeme kullanımı ile beraber yapıldığı takdirde herhangi bir zarar vermez.

Kaliteli Malzeme Neden Önemli?

Saç kaynak uygulamalarında kullanılması önerilen ek tutamların mutlaka ham saç olması öneriliyor. Ham saç kullanımı yani gerçek insan saçı kullanımı ile beraber saç tellerinizde bir dolanma, karışma yaşanmazken aylar boyu aynı sağlıklı görüntüye sahip olmanın da avantajını yaşayabilirsiniz.

Saç kaynak uygulamalarından dikkat edilmesi gereken ham saç kullanımının yanı sıra kullanılan malzemeler de oldukça önemlidir. Bu malzemelerin kalitesiz olması durumunda saç telleriniz de kopma ya da saç diplerinizde tahriş yaşanabilir. Bu ve buna benzer olumsuz durumlar ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka kullanılan malzemelerin kaliteli seçim olduğundan emin olmanız gerekir.