Son yıllarda özellikle uzun saç seven kadınların gözdesi haline gelen kaynak saç uygulamaları, uzman ellerden çıktığı takdirde son derece başarılı sonuçlar verebiliyor. Zaten kaynak saç uygulamaları ile ilgili kadınların aklını meşgul eden en önemli soru doğal görünüp görünmeyeceğidir.

saç kaynak önerileri

saç kaynak önerileri

Kaynak Saç için Profesyonellere Güvenin

Birçok kuaförde kaynak saç uygulaması yapılıyor ve her biri bu işlemi oldukça başarılı yaptığını söylüyor. Bir kere saçınızı emanet edeceğiniz kuaförün profesyonel ve kaynak konusunda tecrübeli olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu işlemler sırasında saçlarınızın kopma riski her zaman vardır. Mesela halk arasında boncuk kaynak olarak da bilinen halka kaynak kadınların en fazla tercih ettiği yöntemlerdendir. Ancak buna rağmen saç diplerinize halkalar takılırken yanlış bir uygulama yapılırsa saçlarınız kopabilir.

saç kaynak modelleri

saç kaynak modelleri

Çok sık tercih edilen diğer bir yöntem ise, keratin kaynaktır. Dünya genelinde kadınların favori kaynak yöntemlerinden sayılan bu uygulama saç diplerine uygulanan keratin isimli bir madde yardımıyla yapılır ve vücudunuzun buna olumsuz bir reaksiyon göstermesi mümkün değildir. Bunlar dışında mikro kaynak başta olmak üzere farklı kaynak önerileri de bulunmaktadır.