Saç kaynağı son yıllarda çokça kullanılan ve tercih edilen bir saç uzatma işlemi. Saç kaynağı ile yeni saçlar elde etmek için tek yapılması gereken alanında profesyonel olan bir güzellik salonuna giderek, uygun yöntemlerden birini seçmek.

saç kaynak ile yeni saçlar

saç kaynak ile yeni saçlar

Saç Kaynak Çeşitleri

Saç kaynağı işlemi dünyada pek çok ülke tarafından uygulanan bir uzmanlık. Farklı yöntemlerle kaynak yapılan saçların dayanıklılığı ve maliyetleri elbette ki farklı. Ülkemizde en çok tercih edilen saç kaynak çeşitleri ise boncuk yöntemi ile keratin yöntemi. Bu yöntemlerin hangisinin daha başarılı olduğu ise şahıslara göre değişse de, kaynakların orjinalden ayırt edilememesi açısından keratinin daha etkili olduğu söylenebilir.

saç kaynak çeşitleri

saç kaynak çeşitleri

Boncuk yönteminde eklenen tutamlar halka boncuklar ile birbirine tutturulur. Keratin kaynakta ise keratin denilen ve zaten saçta var olan madde, tutturma işlemi esnasında kullanılır. Mikro jel de denilen bu madde, eklenen saçların dipte kötü bir görüntü oluşturmasını engeller. Bu sayede saçlara istenilen her şekil verilebilir. Hatta yukarıdan topuz dahi tercih edilebilir. Yaklaşık üç ile ay arasında herhangi bir bakım uygulamadan kullanılabilecek olan kaynak saçlar, daha sonra bakımı yapılarak tekrar taktırılabilir.