Uzun, dolgun ve bakımlı güzel saçlar her bayanın sahip olmak istediği bir şey de olsa, bu tarz saçlara sahip olmak bakımına zaman ayırmayı ve zahmetli bir bakım sürecini de göze almayı gerektirir.

kaynak saç bakımı

Bununla ilgilenecek vakti olmayan bayanların ortak çözümü olarak bugün kaynak saçlar bayanların en büyük yardımcılarından biri haline geldi.

Kaynak saçın yıkanması

Pek çok bayan saç kaynak yaptırdıktan sonra yapılacak bakımlar hakkında verilen tavsiyeleri takip ederek, saç bakımı için yaptırdıkları kuaförlere gidiyorlar. Ancak saç kaynağının bakımı nasıl olur sorusuna verilecek en doğru yanıt, saç bakımının bu kadarla bitmediğidir. Özellikle saçların en önemli bakımı olarak kabul edilen yıkama işlemine dikkat edilmesi, saçların kullanım süresini arttıran en önemli öğelerden biridir.

kaynak saç bakım sırları

Kaynak saçlarınızı dip kısımlarından köpürtüp, masaj yaparak yıkamanız yıkama esnasında hareket kaynaklı kopmalar olmasını engelleyecektir. Hafif hareketlerle saç diplerini yıkamak ve durulama esnasında mutlaka ılık su kullanılmalıdır. Fazla sıcak su kaynakların gevşeyip dökülmesine, fazla soğuk su da sıkılaşıp bağlantı noktalarının hassaslaşmasına neden olacaktır.

kaynak saç bakımı

Saçlar yıkandıktan sonra mutlaka kurutulmalıdır. Kendi kendine kuruyan kaynak saçlar dip kısımlarda karışık saçlara neden olabilir. Bu karışıklıkları açmaya çalışırken de tarama sırasında bağlantı noktalarına zarar verilebilir. Ilık su ile yıkanmasına benzer nedenlerden dolayı kurutma sırasında da yüksek ısılardan kaçınmak gerekmektedir. Saç kurutma makinesi yerine elle kurutma yöntemi denenebilir.