Saçların hem bay hem de bayanlar için önemi yüksektir. Günümüzde saçlarına çeşitli uygulama yaptıran bayanların en çok önem verdikleri nokta ise, kuaförleri olur. Bu sayede emin ellerle her uygulamayı saçlarına yaptırabilir, saçlarının olumsuz tepki vermeyeceğini ise kuaförlerinin marifetli elleri sayesinde düşünmezler…

saç kaynak

saç kaynak

Gündelik hayatınızda giyim dünyasında moda her zaman değişirken, saçlarda da bu durum aynı şekildedir. Saçlarınızın rengi ya da modellerinde değişimler olurken, saçlarınıza yaptıracağınız uygulamalarda da değişiklikler olur. Bu değişikliklerden biri de saç kaynak yaptırma uygulamasıdır. Fakat bu uygulama, her saça gitmeyeceğinden dolayı yapılmadan önce araştırılması gerekilen bir uygulamadır.

Kaynak Saç Benim Saçıma Gider mi?

Kuaförlerin en çok karşılaştıkları noktalardan biri de bu sorudur. Kaynak saçın bir müşterinin saçına uygun olup olmayacağı sorusu, genelde sorulan bir soru olduğundan dolayı hızlı bir bakış ile cevaplanabilir.

kaynak saç uygulaması

kaynak saç uygulaması

Bu bakışlar bazı kriterleri hedef alır. Öncelikle saçınızın teli fazla inceyse, saç kaynak yaptırmamalısınız. Aynı şekilde fazla dalgalı saçlara göre özel kaynak saç yaptırıldığından dolayı normal bir uygulama yapılmaması gerekir.

kaynak saç modeli

kaynak saç modeli

Ve son olarak boyasız, az işlem gören saçların saçlarınıza uygun şekilde kaynak yapılması önemli olduğunu ve buna göre kendiniz kaynak saç seçiminizi yapmanız gerektiğini bilmenizde her zaman fayda vardır.