Saçı kısa olan ya da saçlarının uzunluğunu yeterli bulmadığı için kaynak yaptırmak isteyen kadınlar, bu konuda şüpheye düşerler. Başta, saçın kendisine yakışıp yakışmayacağı, kullanım ömrünün ne kadar olacağı ve saç kalitesi akıllarında soru işaretleri oluşturur. Bunun dışında kaynak saç dökülür mü sorusu, kaynak yaptırmak isteyenleri şüpheye düşüren en önemli sorulardan biridir.

kaynak dökülmesi

kaynak dökülmesi

 Kaynak Takılan Saçların Dökülme Nedenleri

Kaynak takılan saçın dökülmesinin birçok sebebi olabilir. Bu, kaynağı yapan kişinin amatörlüğünden, kullandığı malzemelerin kalitesinden veya müşterinin  saçı kullanım şeklinden kaynaklanabilir.En başta dikkat edilmesi gereken, takılacak saç ile müşterinin saç yapısının birbirine uyumlu olmasıdır. Bunun dışında, takılacak saçın gerçekten doğal olması da oldukça önemlidir. Bu yüzden kaynak yaptırılacak kişi, iyice araştırılmalı ve profesyonelliğinden emin olunmalıdır.

kaynak bakımı

kaynak bakımı

Kullanılacak kimyasal malzemelerin de kalitesi çok önemlidir. Bazı kişiler, sırf ucuz olduğu için kalitesiz malzeme kullanan kişilere gidip, bilinçsizce kaynak yaptırır ve daha sonradan saçlarında problemler yaşadıkları için pişman olabilirler.Kaynak yaptırdıktan sonra ise, malzeme ne kadar kaliteli, hizmeti veren kişi ne kadar profesyonel olursa olsun; saçı yaptıran kişi düzenli olarak saçına bakım yapmadığı ve banyodan sonra saçını çok hırpalayarak taradığı sürece saçlarında kopmalar ve dökülmelerin olmaması imkânsızdır. Ayrıca kaynak saçı olan bir kişi banyodayken, kesinlikle saçını öne eğerek yıkamamalı, kafasını dik bir şekilde tutmalıdır.