Saç Düzleştirici 3 Etkili Maske

Saç Düzleştirici 3 Etkili Maske

Saçlarınızı sık sık şekillendirmek veya kalıcı düzleştirmeyi tercih etmek saçınızın sağlığına zararlı olabilir. Doğal yöntemlerin kullanılması sonuçların görülmesi için daha uzun zaman alabilir, ancak kesinlikle saçınızın güzelliği kalıcı olacaktır. İşte, hemen başlamanız için 3 saç düzleştirici maske.

  1. Süt ve Yumurta Maskesi: 2 bardak süt ve 1 yumurtayı 10 dakika karıştırın, daha sonra sıvıyı kuru saçınıza friksiyon yaparak yedirin. Yarım saat kadar bir bone ile kapatarak bekleyin ve normal bir şampuan ve saç kremi kullanarak yıkayın.
  2. Hindistan Cevizi Sütü ve Limon Suyu Maskesi: 1 bardak Hindistan cevizi sütü, 1 limon suyu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı mısır nişastayı düşük sıcaklıkta pişirin. Karışımı soğutun ve 20 gün buzdolabında bekletin. Çıkarıp saça uygulayın. 30-40 dakika sonra yıkayın ve kurulayın.
  3. Bal ve Süt Maskesi: 1 çorba kaşığı saf bal ve 1 su bardağı sütü karıştırın. Saçınıza uyguladıktan sonra 1 saat kadar bekletin. Her zamanki gibi yıkayıp durulayın.

Bu saç düzleştirici maskeler saça 1-2 haftada bir uygulanabilir. Sabırlı olabilirseniz, saçınızın birkaç ay içerisinde nasıl sakinleşmiş, yumuşak ve düzgün olduğunu göreceksiniz.