Protez saçlar, saç kaynak uygulamalarındaki en önemli malzemelerden bir tanesidir. Protez saçın önemi, eklendiği doğal saça uyum sağlamasından anlaşılabilir. Protez saçlar; doğal protez saçlar ve yapay protez saçlar olmak üzere iki türde kullanılır. Bu iki türden en çok, doğal protez saçlar tercih edilir.

protez saç

protez saç

Sağlıklı bir kişiden alınan bu saçların, yeni eklenecek saça uyum sağlaması gerekir. Bu da profesyonel bir uygulama gerektirir. Yapay olarak üretilen saçlarda da durum aynıdır. Bu tür saçlar özel olarak üretilirler ve eklenecek doğal saçlara zarar vermeyecek tür dedirler.

Protez Saç Sağlıklı mıdır?

Protez saçlar sağlıklıdır ve güvenle kullanılabilir, ancak yurtdışından gelen bazı protez saçların zararlı etkileri görülebilir. Son zamanlarda bazı kuaförlerin, fiyatından dolayı bu tür protez saçları tercih ettiği görülüyor. Ucuz olan bu tür protez saçlar saçlara zarar verir ve yapılan işlemin kısa bir süre sonra etkisini kaybetmesine yol açar. Saç kaynak uygulamalarında kullanılan malzemelerin kalitesinin yanında, saç kaynak uygulaması yapılan kuaförlerin de önemi vardır.