Ombre saç denilen saçların üst kısmın koyu alt kısımlarının da kontrast olacak şekilde açıklaştırılmasıdır. Fransızcadan gelen Ombre kelimesinin anlamı da gölgedir. Tam olarak gölgeli saç anlamına gelen bu uygulama özellikle ünlüler tarafından çok kullanılarak moda haline geldi. Özellikle şapka kullanımında koyu kısımların kapatılarak uç kısımların gösterilmesi de değişik bir tarzı da oluşturdu.

ombre saç

Saçların uç kısımlarına yapılan bu ışık oyunları sayesinde daha farklı ve daha havalı bir görüntü oluşturulmuş oluyor. Bu ışıklandırma işlemini yaptırmak için de uzman bir kuaför ile çalışmanız olumsuz durumların oluşmaması için oldukça önemlidir.

ombre saç modeli

Ombre saç nasıl yapılır? “ sorusunun yanıtı ise bu uygulama belli teknikler ile yapılır. Bu teknikler ile en doğal ışık oyunu saça uygulanarak farklı ve tarz bir görüntü elde edilir. Uzman bir kuaför tarafından yapılacak olan uygulamada istene sonucun alınması tesadüf olmayacaktır. Evde yapılan uygulamalarda istenen sonuçlara ulaşılamazken yanlış saç açım işlemi sebebi ile saç uçlarınız zarar görebilir.

Ombre Saç Uygulamasında Dikkat Edilesi Gerekenler

Ombre saç uygulamasında yakalanacak olan ışık oyunu ve bu oyunun tam olarak nerede durması gerektiği en önemli detaydır. Saçın rengine ve doğasına aykırı olmadan en ideal görüntünün sağlanması gerekir.

ombre saç modeli

Aksi takdirde fazla açılmış saç uçları ile yıpranmış bir görüntü kazanabilirsiniz. Bu durumun düzeltilmesi ise biraz zaman alıp can sıkıcı bir dönem yaşamanıza sebep olabilir.