Kaynak saç uygulama türleri arasında kadınlar arasında en yaygın türlerden birisi keratin saç kaynak uygulaması olmuştur. Yapım itibari ile diğer saç kaynak tiplerine oranla oldukça zahmetli olan keratin saç kaynak uygulaması saçın ince tutumlar şeklinde saça eklenerek uygulanması ile yapılır.

keratin saç kaynak

keratin saç kaynak

Kısa Saç Tipleri için Keratin Kaynak

Saçın gerek görüntüsü gerekse de kullanışlılığı olması yönünden etkili bir hal kazanmasını sağlayan keratin saç kaynak işleminde uygulama yapacak işletmenin saç kaynağı konusundaki deneyimliliği ile mümkün olur. Keratin saç kaynak modeli genelde kısa saç tipine sahip kadınları tercih ettiği saç modelidir. Birçok ünlü isim tarafından tercih edilen bu saç kaynak tipi uygulamaları konusuna deneyimli kuaförler tarafından ağrısız olarak başarılı şekilde yapılır.

keratin saç kaynak modeli

keratin saç kaynak modeli

Yine aynı rahatlıkta saç kaynağı ana saçtan çıkartılır. Keratin saç kaynak uygulamaları, bölgesel olarak yapılan saç kaynak tipidir. Keratin saç kaynağın saçtan çıkarılmasında kullanılan kimyasal özellikli bazı karışımlar kullanılır. Keratin saç kaynak fiyatları 250 TL’den 350 TL’ye kadar değişim gösterir, fiyat için internet üzerinden araştırma yapılmalıdır.