Saçlarını önemseyen ve bu konuda bir şeyler yapmak isteyen kadınların başvurduğu yöntemlerden biri olan saç kaynak işlemi, kaliteli malzemeler ve ince el işçiliği gerektiren bir işlem. Ayrıca kaynak yapılacak saçın sonradan işlem görebilecek kapasitede olması da kadınlar için oldukça önemli etken.

saç kaynak model

saç kaynak model

Kaynak Saçın Kalitesi Önemli

Kadınlar sürekli saçlarıyla ilgili röfle, saç rengini açma, perma, su dalgası veya brezilya fönü gibi radikal değişiklikler yapar. Bu yüzden saçlarında farklı modeller kullanmak isteyen kişilerin akındaki ilk soru ‘’Kaynak yaptırdıktan sonra saçıma başka işlemler yapabilecek miyim?’’ sorusu olur.Bu sorunun cevabı ise, tamamen kaynak yapılacak saçın niteliğine bağlı bir durum.

saç kaynak

saç kaynak

 

Piyasada bulunan yüzlerce kuaförün sunduğu kaynak hizmeti maalesef her aman olumlu sonuç veremeyebilir. Bunun en yaygın sebebi ise maliyeti düşürmek için daha kalitesiz ürün ve makinelerin alınmasıdır. Bu durum da kalitesiz kaynak saçların sonradan kullanım aşamasında bir takım zorluklar çıkarmasına sebep olur.Kaynak saç kaliteli olduktan sonra kişi istediği her modeli ve rengi saçına kendi saçıymış gibi uygulayabilir. Röfle, renk açma, perma gibi işlemlerin yanı sıra brezilya fönü de kaynak saçlara rahatlıkla uygulanabilecek işlemlerdendir.