Kaynak saç teknikleri özellikle son yıllarda oldukça sık tercih edilen saç uzatma teknikleri arasında yer alıyor. Saç tipine, kalitesine ve uzunluğuna göre değişen saç kaynak yöntemleri halka kaynak, boncuk kaynak, çıt çıt kaynak,

keratin saç

keratin saç

keratin saç kaynak, silikon saç kaynak, mikro jel saç kaynak gibi, saç kaynak yaptırmak isteyenlere birçok seçenek sunuyor. Saç kaynak yaptırmaya karar verdiğiniz zaman dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar arasında ise, saç seçimi geliyor.

Saçın Kalitesi ve Biçimi Önemli

Seçilen saçların asla plastik ya da sentetik katkılı olmamasına oldukça dikkat etmek gerekiyor. Eğer kaynak yaptırdığınız saçta plastik ya da sentetik karışımı varsa, düzleştirici ya da maşa gibi ısıyla çalışan saç şekillendiricileri kaynak saçlarınızı eritebilir. Böylelikle bu işlem kendi saçlarınıza da zarar verebilir.

keratin saç kaynak

keratin saç kaynak

Kaynak yapılacak saçların hepsinin aynı yönde olması da diğer önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Kök ve uçların hepsinin aynı yöne doğru olduğu saçlar “remy” olarak adlandırılıyor. Eğer kullanılan saçlar remy değilse bu da özellikle banyodan sonra saçlarınızın karışmasına ve dolaşmasına neden olacaktır. Bu nedenle saç seçimine özen gösterilmesi gerekiyor.