İşte bir hurafeye dönen kaynak saç uydurması daha. Ne mi? Kaynak saçlar kolayca kopar. Buna inanmadan önce şunu düşünmelisiniz. Kendi saçınız hangi şartlarda kopar? Sert ve çekiştirerek taradığınızda ya da direkt saçınızı çektiğinizde kopar öyle değil mi? Kaldı ki bu tür davranışlar karşısında kopması da gayet normaldir. İşte aynı durum kaynak saçlarınız için de geçerli.

kaynak saç kopar mı

kaynak saç kopar mı

Kaynak Saç Hangi Durumlarda Kopar?

Diyelim ki kaynak saç yaptırdınız ve saçınızı tararken kendi saçınızda olduğu gibi tarağı saç dibinizden başlatarak taramaya çalışıyorsunuz. Böyle yaparsanız kaynak saçınız elbette kopar. Çünkü saçınızın dibinden tutturulan kaynak saçları zorluyor ve hatta çekiştirmeye çalışıyorsunuz. Daha doğrusu bilmeden koparmaya çalışıyorsunuz da diyebiliriz.

kaynak saç

kaynak saç

Bunun yerine daha ortalardan saçınızı taramaya başlayabilir ve olabildiğince yumuşak hareketlerle bunu yapabilirsiniz. Bir diğer yöntemde de kaynak saça fön uygulamasıdır. Yani eğer kendi kuaförünüzden farklı birine fön çektiriyorsanız, kişiyi kaynağınız olduğu konusunda uyarmalısınız. Çünkü bazı kuaförler fön çekerken saça fazlasıyla asılıyorlar ve bu da varsa kaynağınızın yıpranmasına hatta kopmasına sebep olabiliyor.