Saç kaynak uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biri de halka kaynak yöntemidir. Boncuk kaynak olarak da adlandırılan bu yöntem kadınların daha uzun ve daha gür saçlara sahip olma hayallerini birkaç saat içerisinde gerçeğe dönüştürüyor. Boncuk saç kaynak işlemi zarar görmüş olan saçları gizlemek için de sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Uygulama öncesinde saç tutamlara ayrılır.

Boncuk Saç Kaynak Ne Kadar Kullanılır?

Sonrasında kaynak saçlar doğal saçlara halka şeklindeki bir aparat kullanılarak geçirilir. Pense benzeri bir alet ile bu boncuk sıkılır ve bu sayede kaynak saç doğal saça tutturulmuş olur. Kullanım süresi saçların uzama hızına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Saçlar uzadıkça boncuk aparat alta doğru kaymaya başlayacak ve dolayısıyla dışarıdan görünmeye başlar.

Bu durumda kaynakların çıkarılması gerekecek. Ancak saçlara hiçbir zarar vermeden çıkarılması mümkün olabiliyor. Aynı zamanda boncuk kaynak yöntemi sonrasında saçları dinlendirmeye gerek olmuyor. Aynı gün yeniden kaynak saç uygulamasının yapılmasını sağlayabilirsiniz. Kaynak sonrasında saçlarınız yine uzun bir görünüm alacaktır.