Bir saç uzmanına gitmek yerine saçınızı evde boyamamanızın birçok nedeni vardır. Bu nedenlerden bazılarına bakalım, böylece saç profesyonellerinin evde saç boyalarına neden karşı olduklarını anlayabilirsiniz:

  • Saç boya özelleştirmesi yok: Kutu boyalar saç stilistinizin saçınıza koyduğu her şeyden çok daha serttir. Saçın dokusunun ince veya kalın, açık veya koyu, sert, rengi açılmış veya perma olması fark etmez, kutu boyalar her saç tipine çalışmaya muktedir formül kullanır.

 

  • Ünlü saçları aldatıcı olabilir: Kutu boya üzerindeki resimlerde veya medya reklamlarında gördüğünüz kadınlar, gerçekte kutu boya saç rengi kullanmıyor. Özenerek satın aldığınız renk, saçınızda bambaşka bir renk olacaktır.

 

  • Profesyonel saç boyası uygulama farkı: Önceden paketlenmiş bir formülde saçınızın özel ihtiyaçlarının neler olduğunu ve çoğu zaman nasıl sonuçlanacağını anlamanın bir yolu yoktur. Saç boyama bazı profesyonel teknikler içerir. Örneğin, boyanın uygulanması gereken belirli açıları vardır ve bunu aynadan göremezsiniz.

 

  • Saç hasarını düzeltmek maliyeti: Saç boyası saçınıza derinlemesine nüfuz eder ve saç üzerinde daha fazla renk molekülü ekleyerek pigmentasyona neden olur. Bu deformasyonu düzeltmek kolay değildir. Kutu boyaları satın almak ucuzdur, fakat meydana gelebilecek hasarı düzeltmek size pahalıya mal olabilir.