Saç kaynak insanların yaşamına bir girdi, tam girdi. Günümüzde artık bazen kısa saçları uzatmak için, bazen saçı daha gür göstermek için, bazen ise balyaj uygulamaları için sıkça kullanılır hale geldi.

saç kaynak

saç kaynak

Kaynağın hangi amaçla yapılacağına göre de saç kaynak modeli değişebiliyor. Bazılarında mikro jel kaynak, bazılarında keratin olabiliyor.

Saç Kaynak Fiyatlarını Belirleyen Temel Kriterler Nelerdir?

Ataların sözlerini yabana atmamak gerekir. Hani şu ucuz etin yahnisi çürük olan gibilerden. Nitekim bu durumu saç kaynak yaptırırken düşünmek de mümkün. En uygun saç kaynak fiyatları nerededir sorusuna yanıt ararken bazı şeyleri göz ardı etmemek gerekiyor. Saç kaynak yapılırken fiyatları belirleyen temel kriterler var. Bunların başında tabi ki yapılacak saç kaynak türü var ki, her bir saç kaynak için fiyat değişiyor.

saç kaynak modeli

saç kaynak modeli

Bir diğer nokta yapılacak olan saç kaynağın miktarı ve boyu. Örneğin sadece balyaj olarak yapılacak olan saç kaynak ile,  kısa saçlara uygulanan saç kaynak fiyatı asla aynı değil. Bir de bu işi yapacak firmaların fiyat politikası, saç kaynak ücretlerini değiştiren diğer faktör.