Saç uzatmanın birçok farklı yöntemi vardır. Kimileri saçının uzunluğuna ya da kısalığına çok fazla takılmazken, kimileri için bu büyük bir sorundur. Hele de saçı hızlı uzamıyor ve istediği görselliği yakalayamıyorsa durum daha da vahimdir.

Kaynak modelleri

Kaynak modelleri

Saçını Sadece Uzatmayın, Dolgunlaştırın da

Söylediğimiz gibi birçok farklı saç uzatma yöntemlerinden biri de boncuk kaynak yöntemidir. Halk arasında da bu isimle bilinen yöntemin asıl adı halka kaynaktır. Çok sık tercih edilen bu yöntemin adı, işlem sırasında kullanılan malzemeden gelmektedir.

Kaynak modelleri 2015

Kaynak modelleri 2015

 

Yani halka şeklindeki malzemelerle uygulanan bu yöntem ile sadece saçınız uzamaz aynı zamanda da saçlarınızın daha hacimli ve yoğun görünmesini de sağlayabilirsiniz. Bu sayede saçlarının ince telli ve seyrek görüntüsünden sıkılmış olan kadınların imdadına yetişen bir yöntemdir.

Boncuk Kaynak Nasıl Uygulanır?

Asıl adı halka kaynak olan bu yöntemin son derece basit olduğunu söylemeye gerek yok ancak basit olduğu kadar dikkat ve tecrübe de gerektiren bir yöntemdir. Profesyonel ellerden çıkması şarttır. Bunun sebebi de bu yöntemin bir sıkıştırma tekniği olmasıdır.

Boncuk saç kaynak modelleri

Boncuk saç kaynak modelleri

 

Yani sıkıştırma işlemi uygulanarak saçların birleşimi sağlanır. İşte profesyonellik gerektiren nokta da budur. Bu aşamada yapılan küçük bir hata ya da bir anlık dikkatsizlik sonucu saç kopabilir. Kaynağı yaparken gösterilen hassasiyetin aynısı, kaynak çıkartılırken de gösterilmesi gerekir. Bu aşamada ters pens denilen bir teknik ile takılan boncuk kaynaklar çıkartılır ve çıkartılan saçların yeniden kullanılabilme özelliği de vardır.

2015 kaynak modeli

2015 kaynak modeli