Saç kaynak uygulamaları arasında sizin için ya da arzu ettiğiniz saçlara kavuşmak için en uygun olan seçimi yaparak uygulamayı hemen yaptırabilirsiniz. Saç kaynak uygulamasını yaptırırken salon seçimine önem vererek konusunda uzman ve deneyim sahibi olan kuaföre işlemi yaptırmanız önerilir.

Saç kaynak işlemi sonrasında söküm ile ilgili olarak ise kuaförünüzden destek almanız gerekir. Çünkü saç kaynak uygulamaları oldukça sağlam bir yapıda gerçekleştirildiği için kopma ya da ayrılma yapmaz. Kuaförünüz uygulama yaptığınız yönteme göre söküm işlemini gerçekleştirecektir. Saç kaynak sökümü saç uzama hızınıza göre ortalama yedi illa dokuz ay arasında yapılabilir. Fakat arzu ettiğiniz zamanda söküme yer verebilirsiniz.

Saç Kaynak Sökümü Nasıl Yapılır?

Saç kaynak söküm işleminin yapımında uygulama yöntemi önemlidir. Halka saç kaynak işleminde halkaların genişletilmesi ile işlem yapılırken keratin saç kaynak ve mikro saç kaynak uygulamalarında ise özel bir solüsyon uygulanarak söküm işlemi yapılır. Söküm işlemi sonrasında ise aynı gün işlemi tekrar yaptırarak gene aynı modele sahip olabilirsiniz.