Saç kaynak uygulamaları yapıldıktan sonra, saç kaynak bakımı yapılması gerekir. Ancak doğru yapılacak bakım, saç kaynak uygulamasının daha uzun süreli kullanımı sağlayacaktır.

Bütün saç kaynak uygulamaları için geçerli olan bakım yöntemleri vardır. Öncelikle, saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın. Şampuan ve bakım kremi kullanarak, en az günde bir defa saçlarınızı yıkayın.

Kullandığınız şampuanın ve kremin markasının da önemi vardır. Bilinen ve kaliteli ürünlerden vazgeçmeyin. Aşırı sıcak sular, kaynakların bağlantı yerlerine zarar verir.

Çok sıcak sulardan etkilenmeyen tek kaynak türü, keratin kaynaktır. Diğer kaynak türleri, sıcak sulardan etkilenirler.

Sac Kaynak Bakimi

Sac Kaynak Bakimi

Saç Bakım Uygulamaları

Şampuanla saç yıkandıktan sonra, saç kremi ürünü bağlantı noktasının aşağı taraflarından başlanmak sureti ile uygulanmalıdır.

Bitkisel içerikli bakım yağları da tüm kaynak türlerinde uygulanabilir. Ancak saç diplerinden değil de diplerin aşağısından başlanmak sureti ile uygulanabilir.

Birçok bayanın saç boyatma işlemi yapıldığı düşünüldüğünde, dip boyası işlemini, farklı bir şekilde yapılması gerekir. Aynı şekilde saç boyaları saç diplerinden değil de, biraz aşağı kısımlardan yapılmalıdır.

Sac Kaynak Bakimi

Sac Kaynak Bakimi