Saç kaynak, saçların uzaması ve yoğunlaştırılması için yapılan bir işlemdir. Saç kaynak işleminde doğal saçlar farklı işlemlerle saça uygulanır. Genelde saçlarının uzamadığından şikâyetçi olan ya da yanlış bir işlem sonucunda saçlarını büyük oranda kaybeden kadınlar daha hızlı ve etkili bir çözüm için saçlarına kaynak yaptırmayı tercih ederler.

kaynak saç modelleri

kaynak saç modelleri

Saç Kaynağı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaynak olarak kullanılacak saçların doğal ve kaliteli olması dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Saç kaynağı yaptıran kadınlar daha sonra saçlarının renginde değişiklik yapmak isteyebilirler. Bu yüzden kaynak yaptıracakları saçın boyanabilme özelliğinin olması gerekir. Çeşitli kimyasal işlemlerden geçirilen ve boyamaya müsait olmayan saçlar, başka bir renge boyandığında istenilen sonucu büyük ihtimalle vermez ve saçları geri dönülmesi zor bir hale sokar.

kaynak saç

kaynak saç

Saça Kaynak Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaynak yapılan saçları, kaynak saç dibinden 1 cm aşağıda başlatıldığı için dipten taramamak gerekir. Saçlara fön çekerken saç kaynağının yapısına dikkat edilmeli ve özellikle silikon uygulanan saçlara çok sıcak fön uygulanmamalıdır.

kaynak saç çeşitleri

kaynak saç çeşitleri

Kaynak yaptırdıktan sonra bakımlı olmak şarttır. En azından 20 günde bir kuaföre gidilmeli ve bakım yaptırılmalıdır. Saç kaynakları, saç dibinden sonra başladığı için uzun süre bakım yapılmadığında ya da fön çektirilmediğinde saçların birbirine dolanmasına ve bakımsız görünmesine neden olur.

kaynak saç fiyatları

kaynak saç fiyatları

Uzun saçlı kadınlar, genelde saçları açık yattığında sabah saçlarını birbirine dolanmış halde bulurlar. Kaynak yapılan saçta ise bu durum daha fazla yaşanır. Bu yüzden kaynak yapılan saçların gece yatmadan toplanması ya da örgü yapılması daha sağlıklı olacaktır.