Saç kaynağının kullanım süresi genel olarak ortalama 3-6 ay arasında değişiyor. Ancak bu süre saçların uzama süresine göre de değişkenlik gösterebilir. Aynı zaman da saça düzenli bakım uygulanması da yapılan kaynağın kullanım ömrünü uzatır.

kaynak kullanımı

kaynak kullanımı

Saç kaynağı yapıldığı sırada özen gerektiren bir işlem olduğu gibi çıkarılması esnasında da aşırı dikkat isteyen bir uygulamadır. Kendi saçlarınıza ve saç diplerinize zarar vermeden kaynakların ana saçtan ayrılması gerekir. Bu nedenle çıkarma işlemini kendiniz yapmamalısınız.

Kendi Saçlarınızla Buluşma Zamanı

Saç kaynağı saçınızdan çıkarıldıktan sonra kendi saçlarınızla buluşma anı gerçekleşmiş demektir. Saç kaynağının çıkarılması ile saçlarınıza istediğiniz herhangi bir işlemi uygulayabilirsiniz. Beklemeniz gerekmiyor.

saç kaynak ömrü

saç kaynak ömrü

Kaynak saç, saçınızın daha hacimli ve daha gür görünmesini sağlar. Bu nedenle kendi saçlarınızla buluştuktan sonra psikolojik açıdan saçlarınızı daha az ve yetersiz hissedebilirsiniz. Bu birkaç gün içinde geçecek bir durum. Bu nedenle panik yapmanıza gerek yok. Bir hafta içinde alışılır bir durum haline gelecektir. Saçlarınıza daha önce uyguladığınız bakım kürlerini uygulamaya ve bakımını yapmaya özen gösterin.