Saçların daha gür ve hacimli hale gelmesi saç bakım ve maskeleri ile orantılı şekildedir. Neden saç bakımı yapılır ve saç bakımında nelere ihtiyaç duyulur. Saç bakımı ilk olarak saçın kaybettiği nem dengesini geri kazandırmak ve saça hacim vermek için uygulanır. Saç bakımı yapılmasının önemi özellikle saçın daha dengeli beslenmesine de yardım eder.

saç bakımı

saç bakımı

Saç Bakımı ve Saç Bakımı Dönemleri

Saç bakımı özellikle tüm mevsimde farklı uygulamalar gerektirir. Saç tipinize uygun krem ve losyonların her zaman sürülmesi ve düzenli uygulanması önemli. Saç deriniz canlanacağı gibi saç kökleriniz güçlenecek ve daha sağlıklı saçlara kavuşacaksınız. Kaliteli yöntemlerin uygulanması ise saçlara parlaklık sağlar.

saçlara bakım

saçlara bakım

Saçlara haftada bir yağ ve bitkisel karışımlar sürülmeli. Ayda bir ise profesyonel destek alınarak saç diplerinin kuvvetlendirilmesi sağlanmalı. Saç kökleri dış hava şartlarından çabuk etkilenir. Modern yöntemlerle saç derisi her zaman daha sağlıklı hale gelir. Bakım zamanlarını düzenli olarak bir yere not etmeniz ve saç derinize uygun bakım maskeleri ile canlandırmanız çok önemli.