Saç kaynak uygulamaları temel olarak, sizin kendi saç tutamlarınıza kaynak saç tutamlarının eklenmesi prensibine dayanır. Bu kaynak saç tutamların bazıları sıkıştırılarak, bazıları ise ısıl işlemler ile yapıştırılarak saçlarınıza eklenir. Mikro jel kaynaklarda ise özel bir yapıştırıcı malzeme vardır ve kaynaklar bu malzeme ile yapıştırılarak tutturulur.

Saçlarınıza bu şekilde sıkıca tutturulan kaynak saç tutamlarını çıkarma işlemi ise, tabii ki özel bir yöntemle ve bir uzman eliyle yapılıyor. Daha önce saçlarınıza yapıştırılmış olan kaynak bölgelerine sürülen özel bir solüsyon sayesinde bu işlem yapılabiliyor. Fakat bu işlemin çok kolay olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü yapıştırıcı malzeme, biraz sert bir özelliğe sahip.

Mikro Jel Kaynak Nasıldır?

Bu saç kaynağı, uygulamanın ilk zamanlarında aslında görüntü olarak hiç de fena değildir. Saç diplerinde görünmez. Fakat bir süre sonra, yani kullanıcı saçlarını kullandıkça ve yıkadıkça, kaynakta kullanılan yapıştırıcı malzemelerde renk değişimi olabiliyor. Dolayısıyla da saç diplerinde ciddi bir görüntü kirliliği oluşabiliyor.

 Ayrıca bazı kullanıcılar, saçlarındaki kaynakların bir süre sonra döküldüğünü de söyleyebiliyor.Tabii ki tüm bu olumsuzluklarına rağmen, hangi saç kaynak uygulamasını yaptıracağınızın kararını yine siz vereceksiniz.