Kaynak saçla ilgili özellikle ilk kez yaptıranlar için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlara özen gösterildiği takdirde kaynak saçın ömrü daha uzun olur ve siz de çok daha rahat kullanırsınız. Ayrıca görüntüsü de ilk günkü gibi doğallığını korumaya devam eder. Hal böyleyken yapılması gereken, eğer kaynak saç yaptırıyorsanız, kullanım şekline de özen göstermelisiniz.

kaynak saç

kaynak saç

Kaynak Saçınızı Tararken Dikkat

Kaynak saçla ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri de onu tarama şeklinizdir. Özellikle sık duş alan ve her gün dışarı çıkmadan ya da işe gitmeden önce saçını tarayan biriyseniz bu ayrıntıya daha fazla dikkat etmeniz gerekir.

kaynak saç bakımı

kaynak saç bakımı

Öncelikle saçınızı ıslakken ya da kuruyken tararken çok fazla çekiştirmemeye özen göstermelisiniz. Yani saçınızı çok dipten taramamanız gerekir. Hem tarağı saç dibinden başlatarak hem de tüm gücünüzü vererek tararsanız kaynak saçlarınız kopabilir. Hatta onlarla birlikte kendi saçınıza da zarar verebilirsiniz. Kaynak kullanmadığınız zamanlarda bile saçınızı o şekilde taramamaya özen göstermelisiniz.