Kadınlar saçlarına fazlası ile önem verir. Arzu ettiğiniz saçlara kaynak saç ile kavuşabilirsiniz. Peki kaynak saç yaptırırken nelere dikkat etmek gerekiyor? İlk dikkat edilmesi gereken husus saç kalitesinin yüksek olması.

saç kaynak

saç kaynak

Kaynak saçların çeşitleri vardır. Bazı saçlar boyamaya uygun değildir. Boyamak istediğinizde ya da rengini açmak istediğinizde kopabilir ya da istediğiniz renge girmez. Bazı kalitesiz saçlar birbirine girip kördüğüm olabilir. Bilinçsizce yapılan kaynak saç sizin saçlarınızın dökülmesine sebebiyet verebilir.

Kaynak Saçı Boyayıp Şekil Verebilir miyim?

Saçlarınıza kaynak yaptırdıktan sonra hem boyayabilir hem de şekil verebilirsiniz. Ancak kaynak yaptırmadan önce kuaförünüzü iyi seçmeli, kaliteli saç kullanmalısınız. Çünkü bazı saçlara boyama işlemi ve şekil verme işlemi uygulanamaz. Saçı nereden aldığınız oldukça önemlidir.

saç kaynak modeli

saç kaynak modeli

Kaynak saç ortalama 10-18 ay kullanılabilir. Saçlarınıza kaynak yapılırken profesyonel bir yardım almanız kendi saçınızın sağlığı için çok önemlidir. Yanlış ve kalitesiz yapılan kaynak saç ile hem istediğiniz güzelliğe erişemezsiniz, hem de kendi saçlarınız zarar görür.