Saç kaynağından önce birçok saç uygulaması kullanıldı. Ancak saç kaynak adını duyurduğu andan itibaren en çok beğenilen uygulama haline geldi. Kaynak saç  Öncelikle saç kaynağı yaptırmanın nedenini netleştirmek gerekiyor.

Genellikle saç uzatmak ya da saçı dolgunlaştırmak için bu yönteme başvuruluyor. Ancak kendi tarzını yansıtmak isteyen kadınlar için rengârenk, tüy saç kaynak adı verilen kaynak türünü tercih edebiliyor.

Neden saç kaynağına ihtiyaç duyulduğuna karar verildikten sonra, güvenilir ve hijyenik olan bir saç kaynak merkezine başvurulur, bir uzman eşliğinde boncuk kaynak, keratin kaynak, mikro kaynak, organik/örgü kaynak, nano kaynak saç kaynak türlerinden hangisinin kişiye en uygunu olduğuna karar verilir ve saç kaynak uygulaması başlamış olur.

Saç kaynak yaptırırken ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Saç kaynak yaptırmadan önce uygulamayı yapacak olan merkezin güvenilir olduğundan emin olunması gerekiyor. Güvenilir bir uzman tarafından, kesinlikle güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler kullanılarak uygulama yapılmalı. Gereken kalitede olmayan ürünler orijinal saça kalıcı hasar verebilir.

Saç kaynak yaptırıldıktan sonra saçın yıkanması ve taranmasına özen gösterilmelidir. Yıkarken diplerini fazla hırpalamamalı, tarama yapılmadan önce el ile kaynak kısımlarına göre tel tel ayrılmalıdır saçlar. Yine hırpalamadan taranmalıdır. Taranan saç uyumadan önce örülürse karışması önlenebilir. Ayrıca kaynak saçlar ayda bir defa bakım ve kontrol için uygulaması yapılan kaynak saç merkezinde gidilmelidir.