Kadınların vazgeçemediği kaynak saç uygulamaları bir o kadar da hassasiyet isteyen durumlar içerir. Örneğin kaynak saça nasıl bakım yapacağınız ya da ne kadar süre kullanacağınız gibi. Ancak saçınızda kaynak olsa da her gün istisnasız uyguladığınız bir işlem vardır ki, onda da dikkatli olmanız gerekir. Ne mi? Tabii ki saçınızı taramanız. Her sabah evden çıkmadan önce saçlarınızı tarıyorsunuz öyle değil mi?

kaynak saç bakımı

kaynak saç bakımı

Bunda ne var ki dediğinizi duyar gibiyiz. Eğer saçınızda kaynak varsa doğru tekniklerle saçınızı taramanız önemlidir. Mesela saçınız ıslak ya da kuru olsun, kesinlikle saç dibinizden başlayarak taramamalısınız. Ama saçım çok karışık başka türlü nasıl açılır ki diye düşünüyorsanız, bunun için de yıkarken saçınızı çok fazla karıştırmadan şampuanlamaya dikkat etmelisiniz.

kaynak saç

kaynak saç

Kaynak Saçınızı Çekerek Taramamalısınız

Kaynak saç taramasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli ayrıntı da, saçınızı oldukça yumuşak hareketlerle taramanız gerektiğidir. Sert ve saça asılırcasına tararsanız hem kaynak saçlarınızın koma riski oluşur hem de kendi saçlarınız zarar görür.