Kaynak ve peruk için iki tür saç kullanılır. Yapay ve ham saç. Ham saç, yüzde yüz insan saçıdır. Özellikle Hindistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Çin’de yaşayan kadınların saçlarından elde edilen ham saçlar, peruk ve kaynak saç hazırlamak için kullanılır. Ham saç yapay saça göre daha pahalıdır. Bu nedenle ham saç fiyatları yapay saçtan daha yüksektir.

ham saç fiyatları

ham saç fiyatları

Neden Ham Saç Tercih Edilmeli

Ham saç, peruk ve kaynak saçın kalitesini artırır. Bu nedenle daha pahalı olan ham saç 1.kalite saç olarak da bilinir. Ham saç, toplanış biçimine göre iki grupta toplanır; virgin hair ve toplama saçlar. Virgin hair en pahalı saçtır. Boya, röfle, perma gibi kimyasal işlemlere maruz kalmamış yüzde yüz doğal saçlara virgin saç adı verilir. Özellikle peruk ve kaynak saç hazırlamak için virgin saç kullanılır.

ham saç fiyatları

ham saç fiyatları

Toplama saçlar ise ikinci sınıf saçtır. Dökülerek ya da hamam saçlarının toplanması ile elde edilir. Kaynak için toplama saç tercih edilmez. Toplama saç, kaynak uygulamasına uygun değildir. Bu saçlar fiyat olarak virgin saçlara göre daha ucuzdur.