Saç kaynak uygulamaları arasında yer alan birçok farklı çeşit farklı yöntemler ile uygulanıyor. Her geçen gün kuaför sektöründe teknolojinin gelişmesi ile yeni uygulamalarda hayatımızda yer edindi. Mikro saç kaynak uygulamaları olarak adlandırılan ve diğer adı görünmez saç kaynak olan yöntem şeffaf bir kaynak uygulamasına yer açarak saçlarda kaynak görüntüsünün belirginliğini oldukça azaltır.

Görünmez saç kaynak uygulaması olarak adlandırılan bu yöntemde saç diplerine oldukça yakın bir mesafeden işlem yapılır. Oldukça ince olan tutamların saç kaynak işleminde kullanılması ile beraber saç kaynak görüntüsünün belirginliği de azaltılmış olur.

Görünmez Saç Kaynak Sökümü Nasıl Yapılır?

Görünmez saç kaynak uygulaması saç köklerine yakın mesafeden uygulandığı için diğer uygulamalara göre biraz daha uzun kullanıma sahiptir. Söküm işlemi için ise kuaförünüz özel bir solüsyon kullanacaktır. Bu solüsyon kullanımı ile saçlarınıza kaynak yapılan tutamlar kolaylıkla ayrılacaktır. Saç kaynak uygulamasını ise aynı gün tekrarlatmanız mümkün. Kaynak uygulamasını tekrarlatırken farklı bir kaynak uygulaması da seçebilirsiniz.