Kaynak saç ile saçlanızın daha uzun ve gür olmasını sağlayabilirsiniz. Boncuk kaynak, keratin kaynak mikro saç kaynak gibi çeşitleri olan kaynak işleminde, en iyi saç kaynak yöntemi hangisi?

en iyi kaynak saç

en iyi kaynak saç

En İyi Saç Kaynak Yöntemi

Kaynak yöntemleri arasında en sık tercih edilen boncuk ve mikro kaynak yöntemleri. Her iki yöntemin de kendine göre bazı avantajlı yönleri var. Boncuk kaynak yönteminde saça kesinlikle kimyasal bir işlem uygulanmaz. Kaynak saçlar halka adı verilen boncuklar yardımı ile mevcut saça eklenir. Boncuk kaynak çıkarılırken de saça kimyasal bir işlem uygulanmaz. Bu nedenle boncuk kaynak avantajlı bir uygulamadır. Ancak boncuk kaynak mutlaka profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır. Aksi takdirde halkalar sıkıştırılırken yapılacak hata saçta kopmalara neden olabilir.

kaynak saç yöntemleri

kaynak saç yöntemleri

Mikro kaynak ise Avrupa’da ve Türkiye’de en çok uygulanan kaynak yöntemlerinden birisidir. Mikro kaynak, dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Uygulama sonrası saça istenilen tüm işlemler uygulanabilir. Fön çekilebilir, boya yapılabilir, maşa yapılıp saçlar topuz bile yapılabilir. Mikro kaynak yöntemi tüm saçlar için uygun bir kaynak yöntemidir. Boncuk kaynak ise daha ziyade kalın ve gür ve saçlar için uygundur. Keratin kaynakta ise daha kalın bir yapıştırıcı olan keratin kullanılır. Keratin kaynak da kalın telli ve dolgun saçlar için uygundur.