Topuz saç modelleri evde, okulda, iş yerinde ve özel davetlerinizde kullanabileceğiniz oldukça zarif ve şık gözükmenizi sağlayan bir saç modelidir. Saçınıza topuz modelleri ile şekil katarken yararlanabileceğiniz en sık tercih edilen dağınık topuz modelini ise kendi başınıza pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

topuz modeli

topuz modeli

Dağınık topuz yapmadan önce saçınızı iyice açabilmek için dikkatlice tarayın ve saçlarınızı birbirinden ayırarak arkadan öne doğru getirin. Saçlarınızı fırça kullanmadan yüzünüze yakın bir bölgeden tek eliniz ile tutarak topuzu yapmak istediğiniz noktaya doğru getirin.

Doğal Görünümlü Dağınık Topuz

Tuttuğunuz saçlarınızı başınızın en üst kısmına getirerek tam orta noktada toplayın ve ense köküne doğru çekin. Dağınık topuz olacağı için saçınızı geriye doğru yerleştirirken fırça kullanmayın ve eliniz ile herhangi bir düzeltme yapmayın. Eliniz ile hafifçe bastırmanız yeterli olacaktır.

topuz modeli

topuz modeli

Elinizde tuttuğunuz saçlarınızı iyice sardıktan sonra lastik toka ile saçlarınızı toplayın. Yarattığınız topuzu daha da sağlamlaştırmak için 2 ya da 3 adet tel toka kullanın. Dağınık topuzu daha doğal bir hale getirmek için ufak saç tutamlarını çıkartarak yüzünüze doğru getirebilirsiniz.